Monitoring dostępu to bezusterkowa ochrona twojego przedsiębiorstwa

W dzisiejszym świecie, nieustanny rozwój gospodarczy wymusza stosowanie na co dzień coraz bardziej złożonych rozwiązań technologicznych. Pojawiło się zjawisko zwielokrotnionej podatności na nieprzewidywalne, zagrożenia. Teraz zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz częściej używane do stosowania w obiektach handlowych – punktach usługowych a także szkołach, urzędach pocztowych i wielu innych budynkach, zapewniają że kontrola dostępu jest efektywniejsza. Bardzo często instytucje zgłaszają zapotrzebowanie na bezawaryjny, pracujący nieustannie układ zabezpieczeń, który zapewni im ustawiczność działania firmy.link do witryny koszulki z własnym nadrukiem koszulki z własnym nadrukiem

Kontrola dostępu

Chcą by układy zabezpieczające obsługiwane alarmami i kontrolą dostępu, gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Współczesne układy monitorowania dostępu, występują w różnorodnych postaciach. Mogą to być mechanizmy niezależne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być także kompleksowe instalacje połączone z innymi urządzeniami, takimi jak alarmy, kontroling czy systemy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, pozwalają na wyeksportowanie danych do systemu kadrowego. Kontrola dostępu ma za zadanie zarządzanie dostępem do obiektu.

Powiązane artykuły: Transcom System

Niewątpliwie sprawdzona kontrola dostępu, uniemożliwia dostęp do konkretnych stref znajdujących się na terenie danej instytucji a potrzebujących dodatkowego zabezpieczenia choćby serwerownie. Monitoring dostępu, to możliwość podejmowania decyzji kto, gdzie i kiedy może wejść do obiektu. Monitoring dostępu, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa obiektu, pracujących tam ludzi oraz będących w posiadaniu przedsiębiorstwa informacji i majątku.

Moduł kontroli dostępu, jest źródłem danych niezbędnych do właściwego funkcjonowania całej instytucji. Usprawnia organizację pracy, podnosi bezpieczeństwo budynku i jego użytkowników – pracowników, gości, interesantów. Do tych elementów można dodać system kontroli czasu pracy i w wyniku otrzymujemy dane kto i gdzie przebywał oraz w jakim czasie – kliknij tu.