Co piszczy w wirtualnym świecie? Przegląd nowinki świata on line.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o najsilniejszym medium – sieci www. Sporo osób, nawet jeżeli biegle nie posługuje się wyszukiwarką i nie pracuje na wielu kartach mailując, szukając informacji i słuchając przy tym audycji radia internetowego, wie, że to medium bardzo pomocne i równie wciągające.

Sklep online

Autor: Emily Conwell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w latach 90-tych poprzedniego wieku, choć świat wirtualny już funkcjonował, nie do pomyślenia było, iż można będzie kupić coś drogą inną niż klasyczna wyprawa do sklepu, chociaż możliwość sprzedaży wysyłkowej z katalogów już działała. Ale teraz rozwój technologiczny nikogo już nie zaskakuje, co więcej, sporo osób korzysta z dobrodziejstw sieci www i kupuje różne produkty na całym świecie bez opuszczania domu. Zakupić można właściwie wszystko – począwszy od produktów na wyszukany posiłek a na trampkach lub (telefon One Plus 7 Pro) kremie do twarzy skończywszy.

Świat www ma swoje wirtualne waluty, ale za wszelkie nasze zamówienia możemy zapłacić w złotówkach – przelewając na konto czy podpinając do indywidualnego konta w sklepie wirtualnym karty płatniczej. Tym sposobem sprzedaż przez internet stała się banalnie prosta, a co za tym idzie, sporo nowo otwierających się firm natychmiast inwestuje w IT i wypromowanie tam swojego biznesu oraz uruchomienie sklepu w internecie. Jednak by sprzedaż przez internet naprawdę kwitła, trzeba się koniecznie skupić na rozreklamowaniu biznesu. Więcej na .

Duże firmy oczywiście inwestują w reklamę kreatywną, popularne w ostatnim czasie virale czy również płatną relację z blogerami, natomiast mniejsi rynkowi gracze po prostu robią swoje, publikują wpisy na własny temat wszędzie, gdzie tylko się da i starają się umieszczać polecenia na stronach internetowych. Prawdą jest, że popularne virale stają się kultowe, bo są pomysłowo zrobione, co sprawia, iż filmy są rozpowszechniane . Virale mogą bardzo długo funkcjonować w świadomości ludzi i być przekazywane dalej, a charakterystyczna piosenka podśpiewywana przez następne pokolenia, lecz pewnie będą i takie, o których zapomni się o wiele szybciej. Ostatnio dużo szumu powstało wokół Bitcoina. Inne wirtualne waluty (Dogecoin czy Litecoin) nie zapadły w świadomość internautów tak wyraźnie, jak on.

Informacje na wyciągnięcie ręki, newsy z kraju i ze świata i ogromna baza wiedzy. A do tego niebywała szybkość przepływu danych i ich uwierzytelniania oraz wiele możliwości to drugie imiona wirtualnego świata. Czytaj też .