Popraw bezpieczeństwo firmy – zainwestuj w systemy alarmowe, które odpowiednio strzegą cię przed włamaniem

Przyjemne życie zupełnie nie oznacza poprawnego bezpieczeństwa. Co chwila przekonują się o tym dziesiątki ludzi, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i podobnych przestępstw. Sęk w tym, że tylko od nas zależy bezpieczeństwo własne i swojego mienia.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też obserwujemy rosnącą popularność montażu alarmów, monitoringów, czy kamer przemysłowych. Alarmy to zwykle jedne z pierwszych pomysłów, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach (w których pracę wykonują setki osób) na wzmocnienie bezpieczeństwa całej kadry. Zastosowanie alarmów nie zmieniło się tak naprawdę wcale od czasów wojen – stale mają one „gwiżdżącym”, nieprzyjemnym, acz wyraźnym tonem przypominać zgromadzonym wokół o zagrożeniu wewnętrznym lub zewnętrznym.

czujka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku istnieją firmy specjalizujące się w produkcji przeróżnych systemów zabezpieczeń. Ich chlebem powszednim są nie tylko alarmy, lecz również przeciwpożarowe, oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko wielko powierzchniowe sklepy-molochy są usiane kamerami. Montowane są również na lotniskach, czy budynkach instytucjonalnych. Dla bezpieczeństwa własnego i klientów w osiedlowym sklepie czy biurze wystarczy skonfigurowanie jednej kamery.

Systemy alarmowe dzielone są na zewnętrzne, lokowane poza strefą działania i wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach służbowych lub (instalacje alarmowe – czytaj więcej) domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – zwłaszcza te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych bandytów. Systemy alarmowe w domu czy na posesji mają możliwość podłączenia do nich czujników gazu, dymu czy zalania.

Interesującą opcją są kontaktony – specjalne czujniki przy oknach i drzwiach.

Jeśli chcesz zdobyć uzupełniające informacje na opisywany temat, to przejrzyj witrynę, która takiego typu dane ma. Na pewno będą ciekawe.

Dzięki odpowiednim ustawieniom reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Takie rozwiązania mogą w decydującym stopniu przyczynić się do redukcji ewentualnego niebezpieczeństwa, w dodatku nie związanego tylko i wyłącznie z włamaniem osób trzecich.

Mniej opłacalną opcją jest skonfigurowanie montowanych w mieszkaniach urządzeń z działaniem firm ochroniarskich. To nie tylko dodatkowe koszty, ale także zrzeczenie się prywatności. Alarmem są w pewien sposób też domofony i wideodomofony. Uniwersalni gracze wyspecjalizowani w produkowaniu systemów bezpieczeństwa mają swoją działkę także w tej materii.