Popraw bezpieczeństwo firmy – zainwestuj w systemy alarmowe, które odpowiednio strzegą cię przed włamaniem

Przyjemne życie zupełnie nie oznacza poprawnego bezpieczeństwa. Co chwila przekonują się o tym dziesiątki ludzi, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i podobnych przestępstw. Sęk w tym, że tylko od nas zależy bezpieczeństwo własne i swojego mienia.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też obserwujemy rosnącą popularność montażu alarmów, monitoringów, czy kamer przemysłowych. Alarmy to zwykle jedne z pierwszych pomysłów, zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach (w których pracę wykonują setki osób) na wzmocnienie bezpieczeństwa całej kadry. Zastosowanie alarmów nie zmieniło się tak naprawdę wcale od czasów wojen – stale mają one „gwiżdżącym”, nieprzyjemnym, acz wyraźnym tonem przypominać zgromadzonym wokół o zagrożeniu wewnętrznym lub zewnętrznym.

czujka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku istnieją firmy specjalizujące się w produkcji przeróżnych systemów zabezpieczeń. Ich chlebem powszednim są nie tylko alarmy, lecz również przeciwpożarowe, oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko wielko powierzchniowe sklepy-molochy są usiane kamerami. Montowane są również na lotniskach, czy budynkach instytucjonalnych. Dla bezpieczeństwa własnego i klientów w osiedlowym sklepie czy biurze wystarczy skonfigurowanie jednej kamery.

Systemy alarmowe dzielone są na zewnętrzne, lokowane poza strefą działania i wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach służbowych lub (instalacje alarmowe – link) domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – zwłaszcza te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych bandytów. Systemy alarmowe w domu czy na posesji mają możliwość podłączenia do nich czujników gazu, dymu czy zalania.

Interesującą opcją są kontaktony – specjalne czujniki przy oknach i drzwiach. Dzięki odpowiednim ustawieniom reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Takie rozwiązania mogą w decydującym stopniu przyczynić się do redukcji ewentualnego niebezpieczeństwa, w dodatku nie związanego tylko i wyłącznie z włamaniem osób trzecich.

Mniej opłacalną opcją jest skonfigurowanie montowanych w mieszkaniach urządzeń z działaniem firm ochroniarskich. To nie tylko dodatkowe koszty, ale także zrzeczenie się prywatności. Alarmem są w pewien sposób też domofony i wideodomofony. Uniwersalni gracze wyspecjalizowani w produkowaniu systemów bezpieczeństwa mają swoją działkę także w tej materii.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>