Jesteśmy zależni od świata przedmiotów, lecz również od ludzi. To może coś normalnego, ale dość często o tym zapominamy

W wielu momentach życia należy być otoczonym odpowiednimi ludźmi,jak również mieć zawsze niezbędne narzędzia pod ręką. Przytakną tu zapewne osoby, które często porozumiewają się z ludźmi, a jednocześnie w swoim zawodzie stale posługują się różnymi narzędziami. Faktem jest że każdy z nas działa różnymi narzędziami, z tym że w konkretnej sferze jest tego więcej, w innej ulega zmniejszenia. Bo jak przykładowo porównamy sobie freelancera, który pracuje przed komputerem a hydraulika, to różnica będzie oczywista. Adekwatnie jawi się sprawa z ludźmi, pewni muszą bardziej, inni trochę mniej współpracować.

[

opaska kablowa

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zróbmy porównanie przykładowo osobę zajmująca się budowlanką i grafika komputerowego. Wiadomo że to dwie odmienne zawody. Jeden z nich w końcu stawia domy, drugi tworzy ciekawe grafiki. Pierwszy z nich może pracować sam, ponieważ często się zdarza, że tego typu człowiek jest wynajmowany do przeróżnych zadań, przykładowo,jeżeli chce sobie zapewnić dodatkowy zarobek. W tym czasie nie posiada ludzi, lecz nie zrobi nic bez właściwych przedmiotów, jak młotek, śrubokręt, opaska kablowa czy przedłużacze budowlane.

Grafik tak samo, niezbędny jest dla niego komputer matura z informatyki i programy graficzne, z reguły też pracuje sam.Jednak, jeden jak i drugi dogodniejsze efekty uzyskuje,

osłona na kable

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

kiedy pracuje z pozostałymi pracownikami. Dzieje się tak, bo razem można przecież więcej. Kilku budowlańców to szybko postawiony dom, a grafik i pozostali zatrudnieni,przykładowo do copywritingu czy pozycjonowania, to większa szansa, że projekt stanie się znacznie bardziej zaawansowany. Zresztą,gdy tak prześledzić mnóstwo branż, w których pracują rozmaici ludzie i są zastosowane rozmaite narzędzia, programy, to otrzymamy podobny wynik. Bo tak naprawdę niemożliwe jest pracować samemu, gdyż to zazwyczaj kończy się źle. Oczywiście, jak się uprzemy to spotkamy tego typu profesje,przykładowo pisarz.

Może tak być, ale kto będzie chciał wydać jego książkę, potrzebuje do tego wydawnictwa, czyli pozostałych ludzi. Adekwatneprzykłady możemy mnożyć, nie zmienia to jednak faktu, że w każdej profesji niezbędni są ludzie i narzędzia, które pomagają nam w pracy i jakby wynoszą na znaczniejszy poziom cały nasz trud.