Ewolucja systemów SAP na przestrzeni ostatnich dekad

Nowoczesna firma bardzo chce funkcjonować szybko i wydajnie, i dokładnie tak samo podejmować ważne decyzje. Niezwykle przydatne stały się do tego celu nowoczesne pakiety oprogramowania, coraz bardziej popularne systemy ERP dzięki którym można usprawnić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jak również specjalistyczne programy, za których pomocą można przeprowadzać skomplikowane raporty czy też sterować jakimiś ważnymi dla działania firmy procesami.

oprogramowanie

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy ERP ewoluowały przez ostatnie kilkanaście lat, powoli się stając potężnymi narzędziami do rejestracji i ewidencjonowania wszystkich informacji, które są w firmie potrzebne. Podstawą jest w takich systemach z reguły moduł gospodarki magazynowej i sprzedaży, razem z modułem księgowym, a dodatkowo, według bieżących potrzeb, można dołożyć inne moduły, przykładowo takie jak kadrowo-płacowy czy ewidencję majątkową.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę raportowanie esef, na której przeczytasz podobne kwestie.

Większość największych tego typu pakietów, przykładowo takich jak SAP is-utilities pracuje w firmach z całego świata, a przy ich produkcji i konfiguracji jest zatrudnionych wielu wysokiej klasy specjalistów.

Wdrożenie takiego systemu w dużym przedsiębiorstwie to proces zajmujący czasami dwa lata wytężonej pracy. Z jednej strony muszą być w to zaangażowani ludzie przedsiębiorstwa, w którym ERP ma być uruchomiony, a z drugiej konsulting SAP odpowiedzialny za prawidłową konfigurację wszystkich modułów. W przypadku

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

największych dostawców programów ERP sam system licencjonowany i dystrybuowany jest osobno, a pracami wdrożeniowymi mogą się zajmować wyspecjalizowane firmy.

Dzięki temu, że niezależni wdrożeniowcy zajmują się całością spraw związanych z konfiguracją i późniejszym utrzymaniem ERP, to mogą doskonale poznać swojego klienta i jego jego oczekiwania i na bieżąco proponować najlepsze dla niego rozwiązania.

By przeglądnąć kolejny interesujący aktualny artykuł (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/qa-testowanie/) na wybrany temat, wejdź w ten link — tam znajdziesz więcej ciekawostek.

W niejednym przypadku może zajść potrzeba rozwoju podstawowych modułów o procesy specyficzne dla branży albo niestandardowe potrzeby klienta. Często zajmują się tym pracownicy z firm wdrożeniowych, a jeżeli dana zmiana może się przydać dla innych klientów, to niekiedy zadania tego podejmuje się sam producent oprogramowania.