Przeglądarka Google oznacza strony przyjazne smartfonom

Wielu ludzi ma smartfony, za pomocą których stale może mieć dostęp do Internetu. Nierzadko zdarza się tak, że telefony zastępują laptopy, zarówno w czasie pracy, jak i rozrywki. Możemy na nich czytać książki, oglądać filmiki i filmy, przeglądać strony Internetowe, notować, robić praktycznie wszystko. Problem pojawia się wtedy, gdy natrafimy na stronę niedostosowaną do tego rodzaju urządzeń. Trudno nam wówczas cokolwiek odczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać orientację ekranu.

Strona przyjazna komórkom

Autor: My Online Estate Agent
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google upraszcza poszukiwanie stron, poprzez zaznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Dzięki takim praktykom wyszukanie najlepszej witryny internetowej nie jest już trudne. Zaraz obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik „Na komórki” bądź „Mobile-friendly”. Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu otrzymamy pełny komfort przeglądania. Jeśli posiadamy tworzone przez nas strony i chcemy wiedzieć, czy staną się one przyjazne komórkom, trzeba spełniać pewne kryteria. Po pierwsze witryna internetowa musi wykorzystywać oprogramowanie obsługiwane przez wszelkie mobilne urządzenia, przykładowo nie włącza się do takiej listy Flash.

Bardzo ważny jest również stopień pisma, musi być on jak najbardziej czytelny, bez konieczności powiększenia, natomiast cała strona zoptymalizowana tak, aby nie było niezbędne przeglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawiane w taki sposób, aby bezproblemowo klikać w wybrany, nie naciskając obu bądź tego, który w ogóle nas nie interesuje. Przeglądarka ułatwia sprawdzenie, czy witryny są dostosowane do opisanych wymagań. Należy jedynie wprowadzić adres WWW do specjalnie przygotowanego tekstu mobile-friendly.

Prócz tego, że uzyskamy wynik, dodatkowo będziemy mogli zobaczyć, jak witryna wygląda na urządzeniach mobilnych.

Czy masz chęć zobaczyć tę problematykę z zupełnie odmiennej strony? Jeżeli tak, to sprawdzi również wpisy z witryny (http://gohero.pl/pl/n/GoProsfera-164-Bezprzewodowe-polaczenie-GoPro-OBS/229), które znajdziesz po kliknięciu tutaj.

Google udostępnia również poradnik dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych komórkom stron.

Obecnie, gdy niezwykle dużo osób korzysta z sieci internetowej za pomocą smartfonów czy tabletów, powinno się ułatwić ten proces i stworzyć strony przyjazne komórkom.

Jeżeli chcesz odnaleźć więcej w treści (http://www.qalcwise.com/apps/delegacje-program-do-delegacji/) na analizowany w tym miejscu temat, to kliknij ten link, a z pewnością Cię one zainteresują.

Za pomocą takich praktyk na pewno uzyskamy zadowolonych odwiedzających, a dobrze przygotowana witryna zachęci do wielokrotnego odwiedzenia. Powinno się o tym pamiętać. Jeśli witryna nie spełni oczekiwań, niełatwo będzie zachęcać ludzi, by przeglądali ją ponownie.